Nejrychlejší elektrický motorový člun je extrémně tichý a automaticky vpluje do přístavního doku

 
Další 3 fotografie v galerii
Nová e-loď standardně dosahuje rychlosti až 55,6 km/h / Candela Speed Boat AB
Tuhle elegantní rychlou krásku „Candela Seven" na hladině prostě nepřehlédnete, letí jakoby nad vodou, navíc je díky tomu, že je člun poháněn lithium-iontovými články, za jízdy extrémně tichá.

TENTO ELEKTRICKÝ ČLUN MÁ délku paluby 7,7 metru a unese zcela bez nejmenších problémů až pětici lidí najednou. Výrobce Candela Speed Boat AB potvrdil, že standardně dosahuje rychlosti až 55,6 km/h. Co se týká rychlosti a dojezdu, tak by se novinka měla plně vyrovnat tradičním benzínovým člunům. 

Nová švédská „e-loď" má dojezd na plně nabité články přibližně 50 námořních mil (tedy cca 92,6 km). A příznivce lovu i Jamese Bonda potěší, že je neuvěřitelně tichá.

Je vyrobena z uhlíkových vláken a jde o typ „křídlový člun" (typ s nosnými křídly podobnými těm leteckým, jež zvednou člun nad hladinu, díky čemuž ho tolik neovlivňují vlny).

Jak přední, tak i zadní část, je odpojitelná pro případ jejího převozu či pro uložení v doku. Má dokonce i speciální mód pro mělčiny. Pokud vás krasavice „Candela Seven" zaujala, tak vězte, že bude stát cca 5,5 milionu korun. Novinka se objeví na trhu na jaře příštího roku.
 
Podle šéfa společnosti Candela Speed Boat AB Gustava Hasselskoga si již novinku předobjednalo 150 lidí. Možná je také zaujalo to, že tato loď poháněná lithium-iontovými články je v ovládání zcela automatická: odstartování, křižování vod i přistávání v doku probíhá samo, takže se můžete věnovat klidně odpočinku.

Mohlo by vás zajímat

Reklama