- Martin Pokorný
- Gadgets
- 08. prosince 2018
- 11:20
Nová aplikace spojuje podrobné letecké mapy s přístupem do katastru nemovitostí
Podívat se můžete i na věcná břemena, způsob vytápění či použitý materiál pro výstavbu budov. Přímo v aplikaci lze využít také nástroje na přesné měření.
Můžete si vybrat, zda při prohlížení použijete základní mapu, topografickou mapu nebo ortofotomapu (což je rastrová mapa, jejímž základem je letecké snímkování). Samozřejmostí je lokalizace pomocí polohových služeb.
Velkým lákadlem Chytrých map je ve srovnání s dalšími nástroji přímé propojení s katastrem nemovitostí. Uživatelé díky tomu mají možnost si snadno buď přímo na mapě, nebo pomocí vyhledávání najít zvolenou adresu či parcelu a jednoduše se prokliknout přímo do katastru, kde se již dozvědí všechny podrobnosti. Odpadá tak zdlouhavé hledání čísla parcel a jejich následné zadávání na webu katastru.
Majitelé aplikace se mohou na jednom místě podívat i na další užitečné informace o stavebních objektech. Díky propojení s RÚIAN (Registr územní identifikace, adres a nemovitostí) si mohou zobrazit informace o jejich využití, počtu podlaží, druhu vytápění či napojení na kanalizaci.
Mezi další chytré funkce této aplikace patří možnost měřit vzdálenosti a plochy přímo na mapě. V aplikaci lze snadno získat souřadnice konkrétních bodů, stejně jako měřit vzdálenosti mezi dvěma a více body. Užitečné je též měření plochy, které najde využití například při měření plochy pozemků mimo současné rozdělení na parcely.
Zajímavou a uživatelsky oblíbenou funkcí aplikace je rovněž možnost přepnout se do panoramatického zobrazení, neboli známý street view.
Sdílení
Twitter
Komentáře
Email