Tesla Roadster na novém videu ukazuje, že skutečně zrychlí z klidu na 100 km/h za 1,9 sekundy

 
Další 3 fotografie v galerii
Nový Roadster se začne prodávat v roce 2020 a má být nejrychlejším elektromobilem světa / Tesla
Tesla má již dlouhá léta své nadšené příznivce, stejně jako ortodoxní pochybovače. A právě ti jsou přesvědčeni, že nový Tesla Roadster nezvládne zrychlit z klidu na stovku za necelé dvě sekundy.

Proto se Tesla Před pár dny rozhodla publikovat video, jež potvrzuje, že firma Elona Muska tuto technickou záležitost zvládla a kdo stále nevěří, může se podívat na osobní zážitek několika řidičů. Ve videu totiž uvidíte reakci šokovaných lidí na dramatickou akceleraci prototypu nového automobilu.

Nový Roadster se začne prodávat v roce 2020 a má být nejrychlejším elektromobilem světa, co se týká zrychlení, tak dokonce nejrychlejším sporťákem vůbec. Když o něm Musk promluvil minulý rok úplně poprvé, naznačil, že základní model Roadsteru to vytáhne z nuly na (přesně) 96,5 km/h za 1,9 sekundy: „To bude poprvé, kdy nějaké spotřebitelské auto prolomí dvě vteřiny na stovce. A bude nejrychlejší i do 100 mph (tedy 160,93 km/h), této rychlosti dosáhne za neuvěřitelné čtyři vteřiny, přesně 4,2 s."

Připomínáme, že toto auto v ceně 200 000 USD (v přepočtu cca 4.500.000 Kč) bude modelem sportovním a bude to aktualizovaná verze Roadsteru z roku 2005, což byl samozřejmě první model od Tesly vůbec. Tento nový model bude mít i další zajímavé vlastnosti: dojezd bude 1 000 kilometrů na jedno nabití (200 kWh pod kapotou, což představuje další rekord pro elektrická auta).

Pokud by snad někdo měl tendence prohnat nový Tesla Roadster skutečně na maximum a povolit mu otěže, co to půjde, pak se vám tento model odvděčí maximální rychlostí 400 km/h. Prvních tisíc aut bude stát 250 000 USD a pak cena klesne na zmíněných 200 000 USD. 

A aby byl počet neuvěřitelných zážitků v tomto autě kompletní, tak novinka překonává ve své akceleraci z 0 na 96,5 km/h i benzínový Bugatti Chiron (ten potřebuje 2,4 sekundy). Řeči o pomalosti elektrických aut tedy, zdá se, dostaly poslední fatální úder.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama