Nové inteligentní televizory LG optimalizují kvalitu obrazu dle okolních podmínek

 
Další 1 fotografie v galerii
Vedle detekce zdroje obsahu nový procesor také přizpůsobuje křivku mapování barevných tónů v souladu s okolními podmínkami / LG
Letošní modely televizorů s umělou inteligencí ThinQ jsou vybaveny inteligentním procesorem druhé generace Alpha 9 Gen 2 a algoritmemem systému deep learning.

Díky novému algoritmu nové televizory LG nabízejí vylepšený obraz a zvuk pomocí analýzy zdroje obsahu, a rozpoznávání okolních podmínek kolem televizoru pro optimalizaci obrazu.

Použitý procesor Alpha 9 Gen 2 použitý v řadách OLED televizorů LG Z9, W9, E9 a C9 zvyšuje kvalitu obrazu a zvuku díky svému algoritmu deep learning (vyvinutému na základě rozsáhlé databáze více než miliónu vizuálních dat), který rozeznává kvalitu zdroje obsahu a určuje nejlepší metodu vylepšení pro optimální obrazový výstup.

8K OLED televizor LG s úhlopříčkou 88 palců tak má vyšší schopnosti zpracovávání, díky kterým nabízí nejrealističtější kvalitu 8K obrazu. Ten tak vypadá ostře, živě a detailně, včetně vylepšené redukce obrazového šumu.

Vedle detekce zdroje obsahu nový procesor také přizpůsobuje křivku mapování barevných tónů v souladu s okolními podmínkami, aby nabídl optimalizovaný jas obrazovky s využitím své schopnosti porozumět, jak lidské oko vnímá obraz v různém osvětlení.

Procesor využívá senzor okolního světla k měření úrovně osvětlení a automaticky upravuje jas podle potřeby. Umělá inteligence Alpha 9 Gen 2 může dále vylepšovat HDR obsah tím, že přizpůsobuje jas tak, aby i nejtmavší scény ukázal s neuvěřitelným kontrastem, detailem a hloubkou barev, a to dokonce i v jasně osvětlených místnostech. A za použití poslední inovace zobrazování od Dolby, která inteligentně přizpůsobuje obsah Dolby Vision, televizory LG přinášejí neodolatelný HDR prožitek za měnícího se okolního osvětlení.

Kvalitu zvuku zvyšuje inteligentní algoritmus, který umí smíchat dvoukanálové audio a přinášet přesvědčivý obklopující zvuk virtual 5.1.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama