Otiskem prstu půjdou nově odemknout a startovat i auta: Letošní model Santa Fe toho umí ale ještě víc

Zahoďte klíčky, již brzy bude stačit k otevření auta otisk vašeho prstu / Pixabay
Technologii chytrého snímání otisku prstu, která umožní řidičům nejen odemknout dveře, ale také spustit motor vozidla, najdou řidiči již v novém SUV Santa Fe společnosti Hyundai.

Řidič odemkne vozidlo tím, že přiloží prst k senzoru na klice dveří. Systém na základě zakódované informace rozpozná otisk prstu a udělí pokyn k odemčení vozidla příslušné řídicí jednotce.

Můžete v novém Santa Fe také snadno spustit motor přiložením prstu k povrchu tlačítka zapalování, které je rovněž vybaveno senzorem pro snímání otisku prstu.

Technologie navíc umožňuje individualizovat nastavení vozidla pro řidiče. S daty otisku prstu jsou propojeny informace o preferencích řidiče. Vozidlo na jejich základě automaticky nastaví polohu sedadel, funkce v oblasti konektivity a vnější zpětná zrcátka.

Nová technologie chytrého snímání otisku prstu je i dostatečně zabezpečena. Funkce rozpoznávání elektrické kapacity totiž detekuje rozdílný elektrický náboj v různých částech plochy prstu. Technologie snímání otisku prstu tak účinně zabrání padělání a použití falešných otisků prstů. Pravděpodobnost nesprávné identifikace otisku prstu, při níž by systém považoval otisk prstu jiné osoby za otisk prstu řidiče, je pouhých 1:50 000.

Nová technologie je tak pětkrát bezpečnější než konvenční klíčky, včetně chytrých klíčků. Systém snímání otisku prstu navíc nepřetržitě zvyšuje svou úspěšnost díky schopnosti učit se v reálném čase, kterou podporuje systém „dynamické aktualizace“.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama