Legendární Harley-Davidson má už také motorku na elektřinu: Zrychlí na stovku za 3,5 sekundy

 
Další 3 fotografie v galerii
LiveWire se jako vůbec první motocykl na severoamerickém trhu pyšní i mobilní konektivitou / Harley-Davidson
Na právě probíhajícím veletrhu spotřební elektroniky v americkém Las Vegas představila společnost Harley-Davidson svůj první elektrický motocykl. Zájemcům dopřála zážitek ze startu nového stroje pomocí sluchátka Headset Magic Leap přímo na výstavní ploše.

Nový stroj Harley-Davidson LiveWire bude jezdit maximální rychlostí 110 mil za hodinu (cca 176 km). Za 3,5 sekundy dosáhne zrychlení na 100 km/h a přichází také s novým Harley-Davidson zvukem. Předběžné objednávky na motorku za 29.799 USD (cca 666 600 Kč) začala firma přijímat už na veletrhu, model by se měl na americkém trhu objevit letos v srpnu. Není sice zrovna levný, ale platíte prostě za značku a kvalitu Harley Davidson. 

Výrobce láká motorkáře na "nový zvuk Harley Davidson při akceleraci". Tvar i vzhled motocyklu je zachován jako u motorek se spalovacími motory, na první pohled se LiveWire neliší.

Samozřejmě je ale rozdíl v tom, že místo spalovacího benzínového motoru je uvnitř baterie a elektromotor. Je zde také celá řada programovatelných dotykových prvků. Stroj má automatickou převodovku, takže zde není nutnost mačkat spojku a řadit. 

Mobilní konektivita a nový zvuk

LiveWire se jako vůbec první motocykl na severoamerickém trhu pyšní i mobilní konektivitou. Vlastník se může k motocyklu připojit pomocí mobilní aplikace a třeba zkontrolovat stav nabití baterie, nebo prověřit polohu motocyklu, protože nechybí samozřejmě ani GPS pro sledování. Elektrická hnací jednotka přináší nový zvuk s minimálními vibracemi a hlukem. 

Pozitivní ohlasy

Pro ty, kteří jsou zvyklí na tradiční Harley Davidson styl, ale půjde o drastickou změnu. Nicméně firma tvrdí, že novinka byla dobře přijata. Dema přinesla i pozitivní zpětné vazby. Lidé říkají: „Víš, možná to není motorka pro mne, ale chápu důvod, proč to Harley  dělá.“   nebo: „Rád bych to měl v garáži, vedle tradičního modelu.“ 

Prezident a generální ředitel společnosti Harley-Davidson Matt Levatich dodává: „Jsme svědky historického mezníku ve vývoji mobility a Harley-Davidson je u toho.“     

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama