První OLED televize s technologiemi HDR10+, Dolby Vision HDR a formátem HLG Photo

Nový televizor GZ2000 je k dispozici ve dvou úhlopříčkách - 65 a 55 palců / Panasonic
Model Panasonic GZ2000 jako první televizor na světě podporuje kombinaci technologií HDR10+, Dolby Vision HDR a zároveň nový fotografický formát HLG Photo, který umožňuje fotografům využít naplno všechny výhody HDR.

Kromě toho nabízí Panasonic GZ2000 i další světové prvenství – jsou jím vestavěné, vzhůru mířící reproduktory s podporou zvukové technologie Dolby Atmos. Televizor podporuje hlasové ovládání a lze ho tak snadno zapojit do systému chytré domácnosti.

Nový televizor GZ2000 je k dispozici ve dvou úhlopříčkách - 65 a 55 palců. Obrazovky nových televizorů netvoří běžný 4K OLED panel – vylepšení se dotklo prakticky všech parametrů, které mají vliv na obrazovou kvalitu. Týká se to především jasu a kontrastu s tím, že výsledkem by měl podle výrobce být vyšší dynamický rozsah.

Obsah v HDR kvalitě proto vypadá působivěji, Panasonic GZ2000 si poradí i se složitými scénami s rychlými změnami jasu a kontrastu, typickými pro akční filmy nebo sportovní přenosy. 

Obrazový procesor HCX PRO podporuje různé formáty HDR metadat, což by mělo být zárukou dosažení optimálního obrazu z jakéhokoli zdroje. Jako první televizor na světě podporuje současně technologie HDR10+ a Dolby Vision.

Díky podpoře Multi HDR je navíc kompatibilní i s HDR formátem HLG (Hybrid Log-Gamma), na který podle současných předpokladů v blízké budoucnosti přejde velká většina televizních stanic. Další výhodou je i podpora nového foto formátu HLG Photo. Displej zůstává samozřejmě kompatibilní i s běžnou technologií HDR10, s níž pracuje většina UHD blu-ray disků a streamovacích služeb.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama