Digitální bezzrcadlovka LUMIX S1H jako první na světě natáčí záznam v 6K rychlostí 24 sn/s

 
Další 3 fotografie v galerii
LUMIX S1H disponuje stabilizací obrazu, která potlačuje pohyb či třes ruky / Panasonic
Panasonic uvede na podzimní trh zajímavou novinku: bezzrcadlovku LUMIX S1H s Full-Frame snímačem, která kromě řady vyspělých fotografických funkcí nabídne i prakticky profesionální kvalitu videa.

Model LUMIX S1H je vybaven novým typem Full-Frame snímače s rozlišením 24,2 MPix s technologií Dual Native ISO, která by v kombinaci s procesorem Venus Engine měla zaručit vysokou citlivost při zachování minimálního šumu.

Fotoaparát nabízí dynamický rozsah více než 14 EV, tj. stejný, jako mají filmové kamery, a V-Log/V-Gamut profily kompatibilní s oblíbenou kolorimetrií VariCam Look. Zajímavá je také neomezená doba záznamu ve všech režimech. Ta je možná díky jedinečné technologii rozptylu tepla vyvinuté společností Panasonic a integrovanému ventilátoru.

Nechybí ani standardy HDR (High Dynamic Range) v HLG (Hybrid Log Gamma), výstup v kvalitě 4:2:2 10-bit přes HDMI a podpora 4K S35 Anamorphic 4:3, stejně jako celá řada praktických nástrojů pro natáčení, například Tally Lights, WafeForme Monitor a náhled V-Log View Assist.

LUMIX S1H disponuje stabilizací obrazu, která potlačuje pohyb či třes ruky. Pětiosá stabilizace v těle (Body I.S.) v kombinaci s dvouosou optickou stabilizací (O.I.S.) v objektivech LUMIX S kompenzuje jakoukoliv další případnou neostrost a umožňuje tak pracovat s o 6,5 EV delším časem expozice.

Výklopný a otočný selfie displej, hledáček Real View Finder a velký inverzní stavový displej mají vysoké rozlišení a skvělou čitelnost. Robustní konstrukce uspokojí nároky všech profesionálních tvůrců na spolehlivost přístroje.

Full-Frame bezzrcadlovka řady LUMIX S využívá standard bajonetu L-Mount, takže máte k dispozici široký výběr objektivů. Panasonic i další výrobci z aliančního partnerství – Leica Camera a Sigma – nabízí či budou nabízet více než 46 výměnných objektivů, včetně 11 či více objektivů řady LUMIX S/S PRO a široké nabídky adaptérů/konvertorů pro stávající video a foto objektivy, které ještě rozšiřují možnosti výběru.

Nejzajímavější je na této novince ovšem režim videozáznamu: LUMIX S1H je totiž první bezzrcadlovka na světě, která zaznamenává video v rozlišení 6K rychlostí 24 sn/s (v poměru stran 3:2), 5,9K rychlostí 30 sn/s (v poměru stran 16:9) a 10bitový záznam rychlostí 60 sn/s ve 4K/C4K. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama