Monitor ViewFinity S9 s rozlišením 5K bude v Česku od konce července

Model ViewFinity S9 je vybaven funkcí Smart Calibration, kterou lze ovládat pomocí chytrých telefonů / Samsung
Samsung Electronics představil nový přírůstek do řady monitorů ViewFinity. Jde o model S9 (S90PC) s úhlopříčkou 27 palců neboli 69 centimetrů.

Nový monitor je nástupcem loňského modelu ViewFinity S8 s rozlišením Ultra High Definition (UHD). ViewFinity S9 je upravený na míru profesionálním uživatelům, především grafikům a fotografům, a na veletrhu CES 2023 obdržel cenu Innovation Award za vynikající inovace.

Monitor ViewFinity S9 se začne v České republice prodávat dle webu výrobce již 31. července 2023 a doporučená cena byla stanovena na 37 990 Kč.

Nový Samsung ViewFinity S9 je vybaven úhlopříčkou 27” a rozlišením 5K (5120 x 2880 bodů). Mezi největší přednosti patří nejen poskytovaný obraz, ale také kvalitní zobrazení textů. Profesionálové tak můžou pracovat v plném rozlišení 5K bez zbytečného zvětšování obsahu, například si můžou přehledně a pohodlně zobrazit na monitoru vedle samotného projektu všechny potřebné nástroje.

S hodnotou 99 % DCI-P3 a hustotou 218 PPI (pixels per inch, pixely na palec) nabízí ViewFinity S9 sytější a živější barvy a ostřejší detaily pro každého, kdo touží po dokonale věrném vizuálním provedení. Díky maximálnímu jasu 600 cd/m se s monitorem snadno pracuje prakticky za jakéhokoli světla, kalibrační technologie Samsungu umožňuje uživatelům nastavit monitor zcela přesně. Již z výroby je monitor kalibrovaný s maximální precizností, s hodnotou Delta E menší než 2 mohou zájemci počítat ihned po prvním zapnutí přístroje.

Model ViewFinity S9 je jako první na světě vybaven funkcí Smart Calibration, kterou lze ovládat pomocí chytrých telefonů. Uživatelé si tak mohou zobrazení na displeji precizně nastavit kdykoli a kdekoli, nepotřebují k tomu žádná drahá a složitá kalibrační zařízení. Pomocí aplikace SmartThings lze monitor kalibrovat buď v základním režimu, v němž je k dispozici snadné a rychlé vyvážení bílé a gama hodnot, nebo je možné přepnout do profesionálního režimu a libovolně nastavovat barevnou teplotu, jas či barevný prostor.

Celý proces je jednoduchý, stačí telefon namířit na displej monitoru. Po kalibraci se zobrazí podrobná zpráva o tom, jaká nastavení se změnila a jakou barevnou přesnost Delta E nyní monitor má.

Do výbavy ViewFinity S9 patří i režim Intelligent Eye Care s certifikátem TUV, který snižuje zátěž pro oči i při dlouhodobém použití. K dalším přednostem patří funkce Samsung Matte Display omezující odraz světla a odlesky na monitoru, které při práci mohou působit značně rušivě.

K přednostem novinky patří i bohaté možnosti konektivity pro uživatele počítačů s Mac i Windows – vedle standardního konektoru USB-C jsou k dispozici i vstupy Thunderbolt 4 a DisplayPort. Kompatibilita s rozhraním Thunderbolt 4 umožňuje dobíjet zařízení až do výkonu 90 W a přenášet data rychlostí až 40 Gb/s.

Do výbavy dále patří vestavěná kamera SlimFit s rozlišením 4K, která se připojuje pomocí samostatného pogo konektoru bez nutnosti kabelů či jakékoli další výbavy. Kamera s vysokým rozlišením výrazně usnadňuje videohovory a konference v aplikacích typu Google Meet. Je výklopná, aby směr natáčení šlo přizpůsobit úhlu monitoru, a díky funkci Auto Framing jste v záběru, i když se během konference přesouváte.

Zdroj: Samsung

Mohlo by vás zajímat

Reklama