Klasická dvouoká zrcadlovka se vrací, nově zvládne fotografie ještě v terénu i vytisknout

 
Další 2 fotografie v galerii
Spojení klasického retro designu s novými technologiemi se skutečně povedlo / Rollei
Pouze v limitované edici se objeví i na tuzemském trhu nový Rolleiflex - fotoaparát klasické dvouoké konstrukce, který se stal už v roce 1930 spolu s Leicou nejoblíbenějším fotopřístrojem, a to nejen profesionálních fotografů.

Rolleiflex Instant kamera má asférický objektiv vybaven ručním ostřením v rozsahu 48 cm až nekonečno a nastavením clony v rozsahu f/5.6, f/8, f/16, f/22 a Bokeh (rozostření na fotografii).

Nenápadně umístěný expozimetr ukazuje v hledáčku ve dvou stavech, zda je osvětlení scény dostatečné či nikoliv. U fotoaparátů z 30. let minulého století byste asi hledali marně integrovaný blesk, ovšem u novinky je elegantně umístěn v otočném logu Rolleiflex.

Mezi další ovládací prvky paří přepínaní korekce expozice EV +/- 1 a přepínaní režimu A a B. V režimu A je rychlost závěrky v rozmezí 1/500 až 1 sekunda a režim B umožňuje expozici až 10 sekund, pro který je fotoaparát vybaven také závitem pro umístění na stativ. Krom dlouhé expozice a efektu Bokeh skýtá Rolleiflex Instant kamera také další tvůrčí možnost v podobě dvojité expozice.

Fotoaparát Rolleiflex je vybaven dvojicí objektivů, kde je tradičně horní objektiv pro náhled scény a ostření a spodní pak pro samotné zachycení snímku. Výběr focené scény se provádí stejně jako klasických dvouokých zrcadlovek pohledem shora, na výběr je také průhledový hledáček. Při pohledu shora je také možnost vyklopit přídavnou lupu usnadňující přesné zaostření na focený detail.

Do Rolleiflex Instant kamery můžete vložit fotokazety Instax mini s velikostí fotografií 54 x 86 mm včetně bílého rámečku, velikost samotné fotografie je pak 46 x 62 milimetrů. Novinka je již v prodeji, a to za 10 290 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama