Nová bezdrátová sluchátka umí překvapivě okolní ruchy i zesílit: K čemu je to dobré?

Známé aktivní potlačení okolních ruchů totiž může být v některých specifických situacích nežádoucí / Panasonic
U sluchátek již technologie aktivního potlačení okolních ruchů není žádnou novinkou. Oblibu si tato funkce našla především u cestovatelů, kancelářských uživatelů a všech, kteří chtějí docílit optimálních podmínek při poslechu hudby.

Nová bezdrátová sluchátka Panasonic HD605N ovšem nabízejí prakticky opačnou funkci. Jde o režim Ambient Sound Enhancer, při kterém se využívají vestavěné mikrofony k tomu, aby k přehrávané hudbě elektronika naopak okolní zvuky zesílila.

Ve chvíli, kdy posloucháte vaši oblíbenou skladbu a potřebujete vnímat okolí, například s vámi začne někdo mluvit, nemusíte si už sundávat sluchátka z hlavy. Stačí přiložit pravou ruku k pravému náušníku a vestavěný snímač automaticky aktivuje funkci Ambient Sound Enhancer.

Známé aktivní potlačení okolních ruchů totiž může být v některých specifických situacích nežádoucí. Typickým příkladem je pohyb ve městě, kdy aktivní potlačení ruchů snižuje vnímavost vůči okolní dopravě. Uživatelé by mohli vyprávět o situacích, při kterých málem vstoupili do vozovky s přesvědčením, že „nic nejede“. Další modelovou situací je čekání v odbavovací hale na hlášení o přistavení vašeho letadla nebo rozhovor během poslechu hudby.

Sluchátka Panasonic HD605N poskytují díky HD měničům o průměru 40 mm dostatečnou kvalitu zvuku a jejich konstrukce zajišťuje pohodlí i při dlouhém nošení a také eliminaci vibrací způsobených hlasitou reprodukcí basů.

Na jedno nabití vydrží sluchátka hrát se zapnutou funkcí Noise Cancelling až 20 hodin. Na trhu jsou již k dispozici za 7 499 Kč v hnědém a černém barevném provedení.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama