Multimediální přehrávač se síťovými funkcemi velmi dobře eliminující jitter a šum

Při zpracování digitálního zvuku ovlivňuje výsledek také přesnost hodinového signálu / Technics
Nový přehrávač Technics SL-G700 je kompatibilní s formátem Super Audio CD i s většinou současných digitálních audioformátů. Kromě toho přímo podporuje řadu síťových služeb a přehrává jejich obsah ve vysoké kvalitě.

Na výsledný zvuk má zásadní vliv kvalita síťového napájení. Při něm může vznikat šum a docházet k nestabilním situacím, které kvalitu zvuku snižují, zejména u analogového výstupu.

Proto je přehrávač SL-G700 vybaven samostatnou napájecí jednotkou pro analogový audio výstup a frekvence přepínání u něj funguje stabilně. V kombinaci s vyladěným napájecím okruhem poskytuje tato samostatná jednotka stabilní napětí s nízkou úrovní šumu.

U analogového zvukového výstupu hodně záleží na kvalitě D/A převodníku – právě ten totiž převádí signál z digitálních zdrojů (například CD disků) na původní analogové vlny. Nový přehrávač používá systém Asahi Kasei Microdevices DAC AK4497 s velkým odstupem signálu od šumu a nízkým zkreslením, navíc v izolované formě pro levý i pravý kanál.

Napájení D/A převodníků se dělí na pět sekcí podle způsobu použití. Napájení hodin využívá kvůli maximální přesnosti původní bateriový okruh. Případnou interferenci mezi levým a pravým kanálem řeší obvod Dual Mono Construction.

Při zpracování digitálního zvuku ovlivňuje výsledek také přesnost hodinového signálu. Nejlepší způsob napájení citlivých obvodů, jako například hodinového modulu v D/A konvertoru, je systém dokonale izolovaný od šumu či fluktuací hlavního zdroje proudu.

Přehrávač SL-G700 je vybaven i systémem optimalizace, který automaticky zapíná technologii JENO, jakmile jsou k přehrávači připojena sluchátka. Tím se eliminuje nepříznivý vliv analogového výstupu na kvalitu zvuku, pokud sluchátka nepoužíváte.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama