Reklama

Nová Čezeta je nejrychlejším elektroskútrem na světě. Legendární „prase“ má navíc dojezd až 150 kilometrů

 
Další 2 fotografie v galerii
Model Čezeta 506 nabijete na sto procent za cca tři hodiny / Čezeta.cz
Šedesát let od výroby prvního modelu Čezeta jde do prodeje elektrický skútr Čezeta 506, dříve známý pod přezdívkou „prase“ - od úterka (po téměř tříletém vývoji) si ho můžete konečně koupit ve dvou barevných variantách, například v e-shopu Alza.cz.

Nová elektrická Čezeta Typ 506 vychází z více než šedesát let starého designu, který vznikl pod rukama talentovaného inženýra a motocyklového závodníka Jaroslava Františka Kocha. Co svému majiteli tento první ryze český sériově vyráběný elektroskútr vlastně nabízí?  

Značka Čezeta vznikla již v roce 1949, přičemž legendární stroj Čezeta Typ 501 vyjel z bran továrny v roce 1957. Vylepšený Typ 502 se dostal na trh v roce 1960. Odhaduje se, že po celém světě jezdilo více než 115 000 těchto československých skútrů.

Co se týká výkonu novinky, tak ta má pod kapotou elektromotor umožňující dosáhnout maximální rychlost 123 km/h a dojezd až 150 km (resp. 90 km/h a dojezd 100 km v případě levnější verze) na jedno nabití. S tímto výkonem bude nové "prase" patřit k nejrychlejším homologovaným elektroskútrům na světě.

Legendární model "502" měl dvoudobý jednoválec o objemu 175 cm3, ten byl nyní pochopitelně nahrazen 11kW elektromotorem. Kapacita baterie činí 6 kWh a standardním způsobem nabijete tuto Čezetu na sto procent za cca tři hodiny, ovšem v režimu rychlonabíjení dosáhnete osmdesáti procent již za 120 minut.

Zájemci o tento skútr si ale budou muset připravit na levnější, žlutou, variantu 332 992 Kč, za limitovanou a výkonnější bílou verzi pak dáte ještě o 90 tisíc korun více.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat