Nová technologie bezklíčového přístupu zabrání digitálním krádežím automobilů

 
Další 1 fotografie v galerii
Senzory nainstalované v autě rozpoznávají chytrý telefon majitele bezpečně jako otisk prstu / Bosch
K narušení běžného bezklíčového přístupového systému vozidla stačí hackerovi méně než pět sekund. Mezi odborníky se tomu říká relay útok. Nyní se objevuje na trhu nová aplikace, která váš automobil ochrání.

Systém "Perfectly Keyless" společnosti Bosch přináší zásadní vylepšení v oblasti systémů bezklíčového přístupu. Zajímavostí řešení je, že tato technologie pracuje s virtuálním klíčem uloženým v chytrém telefonu.

Senzory nainstalované v autě rozpoznávají chytrý telefon majitele bezpečně jako otisk prstu a otevírají vozidlo pouze jemu. Správa digitálních klíčů propojuje aplikaci s vozidlem přes cloud.

Se systémem Perfectly Keyless tak Bosch přichází s něčím, co se dosud nepodařilo žádnému jinému systému bezklíčového přístupu – a tím je pohodlí i bezpečnost zároveň. Nový klíč založený na chytrém telefonu je možné použít u automobilů, celého vozového parku sdílených vozidel a u užitkových vozidel. 

U běžných bezklíčových systémů je ještě pořád zapotřebí nosit klíče například v kapse pláště nebo obleku. K otevření dveří a nastartování motoru je nutná komunikace s autem přes rádiový signál o nízké frekvenci nebo ultra vysoké frekvenci.

Namísto přenosu dat pomocí nízkofrekvenční nebo vysokofrekvenční rádiové technologie využívá nový systém chytrý telefon jako virtuální klíč a Bluetooth jako přenosovou technologii. To znamená, že klíč od vozidla může zůstat doma.

Součástí každého chytrého telefonu jsou drobné mikročipy pro správu komunikace přes Bluetooth. Společně se senzory nainstalovanými ve vozidle a speciální řídicí jednotkou tvoří systém, který otevírá dveře pouze chytrému telefonu s virtuálním klíčem, který pasuje do digitálního zámku systému Perfectly Keyless.

Systém blokuje signály z jiných chytrých telefonů nebo elektronických zařízení, které manipulují s rádiovým přenosem. Tímto způsobem chrání nová technologie před neoprávněným přístupem.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama