Virtuální realita už poběží i v obrovských místnostech: Jak budou takové hry vypadat?

 
Další 1 fotografie v galerii
Místo dvou trackerů pohybu jako dosud budete potřebovat čtyři / Pixabay
Pokud patříte k fandům SteamVR přístupu, tak jste (za použití současného rozložení senzorů) nuceni hrát své VR (Virtual Reality) hry výhradně v místnosti 13 x 13 stop (3,96 x 3,96 metru). To je docela v pohodě pro váš obývací pokoj či pokoj váš, ale co když chcete více místa?

Všechny příznivce SteamVR asi potěšíme informací, že společnost Valve vyvinula SteamVR Tracking 2.0, jež bude podporovat místa i o velmi rozměrných 33 x 33 stop (10,05 x 10,05 metru). 

Bude to ale něco stát – namísto dvou trackerů pohybu jako dosud budete potřebovat čtyři. Zvětšit zážitek z VR bude určitě krokem správným směrem, ale kde již dobré zprávy končí, tak to je u potřeby většího prostoru (ne každý má doma prázdný hangár). A připomínáme, že „oficiální montáž“ pro SteamVR zde bude prý až někdy koncem letošního roku a jistě někoho zklame i to, že nová generace nebude podporovat již existující náhlavní soupravy HTC Vive.

Jak vás asi teď již nyní asi napadlo, nebude to nic pro váš malý byt. Ano, vjem je to pochopitelně správný – je to celé spíše o veřejných VR (3D procházka městem) a komerčních VR (3D konstrukce v reálném čase), jenž se brzy jistě vyrojí v počtu větším než malém.

Je faktem i to, že VR, ve které se můžete pohybovat, by ideálně měla být omezena jen svým prostředím a ne trackery, takže technicky vzato, zcela neomezená VR to ještě pořád není, nicméně, má to k neomezenému prostoru blíže, nežli kdy jindy. Nemluvě o tom, že fantazie developerů software se zde může zase o něco volněji rozletět.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama