Braňte se pylům i virům pomocí technologie nanoe X

Částice nanoe X jsou dostatečně malé na to, aby pronikly i látkou oděvu / Panasonic
Ačkoli se alergeny vyskytují po celý rok, v ČR a Evropě je především na jaře citelný nárůst lidí s respiračními obtížemi způsobené alergiemi na pyly.

Se zajímavým řešením nyní přichází společnost Panasonic. Omezit vedlejší účinky jarních pylu lze začleněním inovativní technologie nanoe X přímo do klimatizace. Ta je navržena pro optimální zachycení nejčastěji se vyskytujících jarních pylů, a navíc eliminuje bakterie a viry s úspěšností až 99,9 %.

Technologie nanoe X pracuje tak, že vytváří hydroxylové radikály (OH) obalené v nanočásticích vody v množství 4,8 miliardy za sekundu, čímž zvyšuje účinnost odstranění virů a bakterií.

Tyto atomizované částice s velkým množstvím hydroxylových radikálů se navážou na pyl nebo vir a využijí chemickou reakci, při níž se ze škodlivé částice odstraní vodík. Dochází tak k reakci OH radikálu a vodíku obsaženém ve škodlivině, ze které vzejde neškodná voda (H2O).

Tato pokročilá technologie, která odstraňuje ze vzduchu pyl, nečistoty, plísně, viry (a dokonce i cigaretový kouř) je plně funkční, i když klimatizace není v režimu vytápění nebo chlazení. Částice nanoe X jsou dostatečně malé na to, aby pronikly i látkou oděvu a potlačily šíření pylů, plísní a nežádoucích pachů hned v počátečním zdroji šíření.

Technologie nanoe X je standardní součástí rezidenčních klimatizací řady Etherea a parapetních jednotek. Tato technologie je k dispozici také v řadě klimatizací Panasonic PACi jako volitelná funkce v kazetové jednotce 90×90 a během roku bude začleněna i do několika dalších modelů vnitřních jednotek.

Mohlo by vás zajímat

Reklama