Ruská mobilní aplikace po analýze vašich současných aktivit zjistí téměř na den, kdy zemřete

 
Další 4 fotografie v galerii
Aplikace může odhad délky vašeho života i průběžně snižovat / Pixabay
Předpovídání budoucnosti, událostí, které nastanou nebo pohrom, jež postihnou lidstvo, tu vždy bylo a určitě bude. Nová ruská mobilní aplikace však posunula tuto fascinaci zcela novým směrem, když vám vypočítá datum vašeho skonu.

Přestože se to může zdát na první pohled lehce morbidní, tak má tato aplikace pro svého uživatele skutečně smysl. K danému „hrozivému“ datu, navíc prý s přesností na 36,5 dne, se dopočítá z existujících údajů o vašem fyzickém stavu a dalších životních aktivitách.

Pokud se tedy najednou dozvíte, že při svých současných (ne)aktivitách máte před sebou už třeba jen deset let života, tak to možná pro vás bude znamenat ten poslední důvod k tomu začít aktivně sportovat a zaměřit se vůbec na zdravý životní styl.

Právě v dnešní době různě chytrých fitness náramků by sběr takových dat neměl být velkým problémem. Tyto smart fitness náramky nejenom měří například hodnoty vašeho krevního tlaku, ale tyto naměřené hodnoty i uloží a prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu umí vytvořit historii měření a poskytnou vám ucelený pohled s časovým odstupem.

Sportovní náramky ovšem umí například také zaznamenávat průběžně váš srdeční tep, ať již aktuální, odpočinkový nebo třeba při chůzi, následně pak vše pěkně porovnat. Náramek vás tak může upozornit na dramatické (neočekávané) změny.

A právě obdobné údaje o vašem zdravotním stavu a aktivitách (počet kroků, délka spánku atd.) využívá i zmíněná ruská bezplatná mobilní aplikace „Gero“, která využívá k analýze všech dat umělou inteligenci. Trošku hororově zní informace o tom, že aplikace může odhad délky vašeho života i průběžně snižovat, pokud slevíte ze svých aktivit, či pokud začnete například nezdravě žít.

Aplikaci „Gero“ vyvinuli specialisté Moskevského fyzikálně-technického institutu, když analyzovali nejprve záznamy o fyzické aktivitě a klinické údaje z Národního výzkumného šetření o zdraví a výživě, jež proběhl v Rusku v letech 2003 až 2006. Umělá inteligence byla následně vyškolena pomocí výsledků vycházejících z předpovědí biologického věku a úmrtnosti tisíců účastníků projektu souvisejících s parametry jejich životních aktivit.

Mohlo by vás zajímat

Reklama