Řidičova jistota: Autokamera s GPS záznamem, upozorněním na radary a parkovacím režimem

 
Další 1 fotografie v galerii
Nechybí systémy varování při vybočení z jízdního pruhu nebo varování před mikrospánkem řidiče / Pixabay
Dnes se na silnicích setkáte s řadou nečekaných situací, proto není od věci své okolí při jízdě co nejlépe monitorovat. A to vám umožní autokamera Mio MiVue 785.

Nová kamera pořizuje obrazový záznam s dostatečně vysokou světelností F2.0, navíc ve Full HD rozlišení (1080p při rychlosti 30 fps) a se 140° širokým zorným úhlem. Zařízení začne nahrávat, jakmile nastartujete váš vůz.

Praktické jsou i další funkce kamery jako je například systém varování při vybočení z jízdního pruhu, systém varování před mikrospánkem řidiče a systém varování před čelním střetem. Pokud tříosý G-Sensor zaregistruje náhlou změnu pohybu, uloží ihned soubor chráněný před přepsáním.

Pokud chcete mít při jízdě dokonalý přehled, tak model MiVue 785 je kompatibilní se zadní kamerou MiVue A20. Pokud přidáte externí napájecí zdroj, palubní kamera bude nahrávat i v parkovacím režimu.

V případě nehody můžete kameru jednoduše vzít a přepnout do režimu fotoaparátu, abyste mohli zdokumentovat škodu. Snímky obsahují souřadnice GPS, které poslouží jako další důkaz při jednání s pojišťovnou.

Přístroj je vybaven i GPS lokátorem, který průběžně sleduje souřadnice automobilu. Díky tomu dokáže kamera odhadnout rychlost jízdy i její směr. MiVue 785 také umí porovnat data o poloze a směru jízdy vozidla s vestavěnou databází radarů.

Během cest vás tak přístroj upozorní zvukovým signálem na výskyt radaru a vždy budete vědět, kde jet zvláště opatrně a sundat nohu z plynu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama