Desítky aplikací na Androidu byste měli smazat: Zákeřný malware se dostane až k vašemu bankovnímu účtu

 
Další 1 fotografie v galerii
Malware sleduje vaše úhozy na klávesy / Pixabay
Google před pár hodinami oznámil, že až 145 aplikací na online obchodu Google Play obsahuje skrytý malware, který může infikovat váš smartphone či tablet, nebo třeba i multimediální přehrávač.

Tyto aplikace, často velmi oblíbené, jsou nyní systematicky z Google Play odstraňovány, ale stále mohou být na některém ze zařízení, které se nepřipojuje až tak často, resp. které nepoužíváte tak často.

Tento maligní software (známý obecně jako „malware") vám sám o sobě nezničí vaše zařízení ani počítač, ale jeho funkce je mnohem zákeřnější – může totiž potají sbírat data o svých uživatelích a odesílat je někam pryč až ve chvíli, kdy nějaký Androidí gadget připojíte k PC.

Jakmile je již malware jednou v PC, sleduje vaše úhozy na klávesy a může odhalit čísla kreditních karet nebo i hesla k bankovním účtům.

A jak se o tom všem vlastně Google dozvěděl, když malware je známý tím, že jedná pokoutně? Sdělila mu to firma Palo Alto Networks, která Google promptně upozornila poté, co si to ověřila na vlastní kůži.

Asi si říkáte, o jaké jde aplikace vlastně jde? Týká se to například aplikace „Learn to Draw Clothing", jež vás učí navrhovat a kreslit šaty. Pak tu máme „Modification Trail", aplikaci, co přináší uživateli tipy a obrázky s nápady pro úpravy horských kol, a nebezpečný software je podle všeho i „Gymnastics Training Tutorial", aplikace, co lidem předvádí gymnastické pohyby. Kompletní seznam najdete na korporátních stránkách Google.

Mohlo by vás zajímat

Reklama