Smazali jste si ve vašem smartphonu nežádoucí fotky? Hackeři ovšem našli způsob, jak se k nim stejně dostat

Co dělat s fotografiemi, které nebyly na vašem iPhone tak úplně smazány? / Pixabay
Během nejnovějšího útoku našli hackeři způsob, jak získat přístup k jednomu nebo více smazaným souborům na iPhone, který “jede” na nejnovější verzi iOS. Jak je to možné a jak tomu zabránit?

Hackeři zaútočili na fotografie ze známého adresáře “Nedávno smazané”, neboli místa, kde se smazané fotografie uloží na pár týdnů, pro případ, že by majitel později jejich prvotního smázání zalitoval a chtěl by je obnovit.

Přitom “smazané, ale dosud nepřepsané” soubory představují už několi let kybernetické riziko pro většinu desktopových operačních systémů, kdy se uživatelé mohou alespoň teoreticky přihlásit jako “root” nebo jako administrátor a “vydolovat” zbytková data přímo na úrovni počítačového disku.

Co tedy dělat s fotografiemi, které nebyly na vašem iPhone tak úplně smazány? Rada zní nepanikařit. Tato chyba totiž není z těch, které by kybernetičtí útočníci nezávisle znovu a znovu objevovali, než se stihne trvale opravit.

Pokud se ale obáváte o fotky, o nichž jste si mysleli, že jsou trvale smazány, nezapomeňte, že v aplikaci Fotografie na iPhone je k dispozici ještě druhá fáze „smazání“.

V seznamu alb najdete album s názvem Nedávno smazané, což je jakési krátkodobé předpeklí pro fotografie, které už nechcete. Pokud je známo, jejich definitivní smazání z alba “Nedávno smazané” je už neumožní obnovit

 

Mohlo by vás zajímat

Reklama