Nové SSD disky Viper VP4300 s rychlostí čtení a zápisu až 7 400 MB/s a 6 800 MB/s

SSD disk VP4300 je dodáván se dvěma rozdělovači tepla / Viper
Nové disky VP4300 PCIe Gen4 x 4 NVME M.2 2280 SSD využívají vysokorychlostních kontrolérů Innogrit Gen 4×4 (IG5236) a kvalitní DDR4 DRAM cache, díky čemuž dosahují vysokých přenosových rychlostí pro masivní propustnost dat.

Disk nabízí 4K náhodné čtení a náhodný zápis až pro 800 000 IOPS a rychlost sekvenčního čtení a zápisu až 7 400 MB/s, respektive 6 800 MB/s. Celkově dosahuje disk vyšších rychlostí – od bootování systému až po zrychlení odezvy systému při načítání her nebo aplikací náročných na data. Nový Viper VP4300 je k dispozici v kapacitách 1 TB a 2 TB.

Udržování správné teploty disku NVMe m.2 SSD je zásadní pro zachování jeho výkonu a stability, neboť každý systém je jiný. Základní desky přicházejí s integrovanými chladiči, zatímco stolní počítače ITX a výkonné notebooky mají omezený prostor.

SSD disk Viper VP4300 je dodáván se dvěma rozdělovači tepla, které splňují všechny tepelné požadavky: hliníkový tepelný štít a extrémně tenká, jednorázová grafenová tepelná podložka mohou být použity společně nebo samostatně v různých konfiguracích systému – od stolních počítačů až po malé ITX či herní notebooky.

Hliníkové a grafenové tepelné štíty nabízejí dva výškové profily a lze je použít samostatně nebo společně pro lepší odvod tepla v jakékoli sestavě. Grafický tepelný štít má podobu ultratenké a lehké tepelné podložky a je ideální v omezeném prostoru, nebo v zařízeních s integrovaným chladičem. Uživatelé si tak mohou vybrat dle volného prostoru, kterým jejich počítač disponuje.

Mnoho tradičních NVMe SSD disků nastavuje limity výkonu, které omezují rychlosti přenosu dat pro čtení a zápis, aby si udržely funkční provozní teplotu. Viper VP4300 je navržen s nejmodernější technologií Thermal Throttling, která využívá vestavěný teplotní senzor a firmware pro správu teploty. Tím zabraňuje přehřátí a zajišťuje optimální výkon při různých úlohách systému. Nový Viper VP4300 s kapacitou 1 TB bude v prodeji za 5.990 Kč.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama