Reklama

HP vs. Apple: Nová pracovní stanice ZBook Studio je výkonnější než MacBook Pro

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Dostatečný výkon modelu zajišťuje procesor Intel Xeon / HP
Společnost HP odhalila novou, již pátou, generaci mobilních pracovních stanic ZBook. Nové modely mají hliníkové šasi, díky kterému jsou pevnější, odolnější i lehčí, a displeje s užšími rámečky.

Nejzajímavější z novinek je bezesporu model HP ZBook Studio x360 G5, což by měl být nejvýkonnější konvertibilní notebook na světě.

Tento laptop je vybaven moderní konvertibilní konstrukcí a nabízí vysoký výkon: díky grafice NVIDIA a procesoru Intel Xeon můžete například editovat i obrázky s vysokým rozlišením bez nějaké výrazné prodlevy. Inovativní 360° pant pak poskytne pohodlí laptopu, praktičnost tabletu a výhody dalších módů, které usnadní například prezentaci projektů.

Displej HP DreamColor s povrchovou úpravou proti odleskům by měl být nejjasnějším 4K displej u laptopu na světě, navíc umožňuje i přesné použití digitálního pera s citlivostí na 4 096 různých úrovní tlaku.

Dalším zajímavým modelem, který byste neměli přehlédnout, je pracovní stanice HP ZBook Studio G5. Ten je menší a rychlejší než jeho předchůdci. Displej HP DreamColor s 4K rozlišením a úpravou proti odleskům podporuje 100 procent barevného prostoru Adobe RGB a nabídne jas 600 nitů, díky kterému by měl být až o 20 % jasnější než 15palcový Retina displej zařízení Apple MacBook Pro a o 50 % jasnější než displej Dell XPS UltraSharp 4K6.

HP ZBook Studio kromě toho umožňuje použití až 6 TB úložného prostoru, disponuje grafikou NVIDIA Quadro a ultra rychlým šestijádrovým procesorem Intel Xeon, díky kterému by měl dosahovat o 35 % vyššího výpočetního výkonu než Apple MacBook Pro8.

Nový HP ZBook Studio x360 se objeví na tuzemském trhu již v květnu, a to za cenu začínající na 33 990 Kč, zatímco HP ZBook Studio bude v prodeji za cenu začínající na 29 800 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat