Jak postupovat, když zapomenete, jaké máte heslo ve Windows?

 
Další 1 fotografie v galerii
Ve Windows 10 je reinkarnace zapomenutého hesla jednodušší / Pixabay
Možná se vám to již také někdy stalo. Přestože své heslo zadáváte na počítači prakticky každý den, najednou vám nenaskočí. Co teď? Ještě ovšem není všechno ztraceno, poradíme vám, jak postupovat.

Nejprve se podíváme, jak postupovat, pokud máte na svém počítači/notebooku operační systém Windows 7.

Windows 7 

Pokud jste ke svým Windows 7 ztratili heslo, tak nevěšte hned hlavu, jelikož se k nim stále můžete přihlásit (a to i tehdy, když tam není další admin účet).

Z bezpečnostního hlediska je to zdánlivě velmi nepříjemná věc – ale jsou legitimní důvody pro použití uvedeného postupu, navíc, je to dostatečně bezpečné (heslo si pouze změníte, nikomu ho neprozradíte). 

Potřebujete k tomu Windows 7 System Repair Disc, dá se použít váš operační systém, nebo bez problému i cizí (to ale za předpokladu, že se neliší typ: musí to být 32bit či 64bit). Nabootujte tedy tento System Repair Disc. A po chvíli byste měli být v sekci System Repair Disc Options.

Vyberte disk, na kterém je systém (C:, D:, ...). Pak „Next" a pak zvolte „Command Prompt" (příkazový řádek). Až budete v něm, zadejte následující příkazy a po každém řádku potvrďte tradičně Enter, jak je zvykem: 

·      x: (zde si napište konkrétní písmenko vašeho disku)
·      cd windows system32
·      ren utilman.exe utilhold.exe
·      copy cmd.exe utilman.exe
·      exit

Vytáhněte disk a nabootujte znovu PC. Vlevo dole pod login řádkem potom uvidíte ikonku „Ease of Access“, kliknout a opět zde aktivujte „Command Prompt", kam si zadejte:
·      net user vaseJmenoUzivatele noveHeslo (nahraďte vaším jménem a novým heslem)

Windows 10

Váš Windows 10 účet je spojen s vaším online účtem Microsoftu. Proto je v tomto případě náhrada starého hesla snazší a bezpečnější. 

Na druhém počítači se přihlaste k Microsoftu na „http://login.live.com". Zadejte e-mail, heslo a na další stránce „Can't access your account". Poté následujte jednoduchého průvodce. 

Připravte se na to, že budete muset potvrdit, že jste to vy (musíte znát odpovědi na otázky a správná telefonní čísla). Poté budete vyžádáni, abyste si zadali heslo nové.

Když nemáte online účet, tak máte smůlu a musíte použít návod z Windows 7 s těmito změnami:

·      Nabootujte z Windows 10 Recovery Drive (ideálně jakýkoliv USB flash-disk) a dostaňte se tak do příkazového řádku. 
·      Ikona pro snadný přístup je vpravo dole, nikoliv vlevo dole (mezi ikonami „Power" a „Connect to Internet").

Mohlo by vás zajímat

Reklama