Přežili jste Black Friday? Ještě nemáte vyhráno, blíží se totiž Cyber Monday

Pondělí bude patřit slevám na nejpopulárnější IT produkty / Pixabay
Nejspíše jste to tento víkend v jakémkoliv nákupním centru v celé naší republice také zažili. Tisíce lidí, plná parkoviště, nervozita, fronty i v obchodech, kde normálně není ani noha. Prostě slevy útočí, nejhorší ovšem je, že po nekončící akci Black Friday je již za dveřmi další.

Pokud jste také kroutili hlavou nad tím, proč známá marketingová akce "Černý pátek" neboli "Black Friday" běží již několikátý den, nebo u některých obchodníků již dokonce celý týden, tak vás musíme upozornit, že k nám ze zámoří dorazila další akce plná slev.

Ano jde o tzv. "Cyber Monday". Toto jednoduše řečeno "Kyber pondělí" je marketingovou akcí, která se v USA koná první pondělí následující po Dni díkůvzdání. Tento rok to tedy vychází na zítřek, tedy na pondělí 26. listopadu 2018.

Jestliže Black Friday využívají zejména velké e-shopy, tak zmíněné Cyber Monday ještě není v tuzemsku tolik rozšířené jako v USA a v Kanadě.

Během probíhající akce Black Friday nebyly slevy až o 80 % výjimkou, předháněli se v tom zejména dva největší tuzemské e-shopy: Alza.cz a Mall.cz.  

Cyber Monday dodržuje z větších českých e-shopů zejména Alza.cz, která již řadu let za sebou během této akce poskytuje výrazné slevy na různé technologické vychytávky (od pevných disků až po notebooky) a letos tomu nebude jinak.

Alza v tomto duchu alespoň trochu navazuje na svou tradici - kdo by si dnes vzpomněl, jak před 20 lety nabízel tehdejší Alzasoft stovky nejnovějších PC komponentů, které byly jinde jen málo k dostání, nebo za daleko vyšší cenu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama