Při nákupech na poslední chvíli na internetu raději vyzkoušejte dvojité ověřování

Na prodejnu si zavolejte a ověřte si, zda skladové zásoby udávané na stránkách opravdu odpovídají skutečnosti / Pixabay
Řada z nás řeší nákup dárků na poslední chvíli. U českých e-shopů je ale stále možnost nakoupit zboží pod stromeček včas. Podle dat Zboží.cz bychom ho měli objednat ideálně do středy 19. prosince, aby bylo možné si je vyzvednout na prodejně či na odběrných místech.

Šanci mají lidé zejména u těch obchodů, které disponují velkými skladovými zásobami. Vyplatí se také volit dvojité ověřování dostupnosti. S blížícím se Štědrým dnem také stoupají prodeje v kamenných prodejnách, ze kterých si zákazníci odnesou zboží okamžitě.

Například v e-shopu Zboží.cz je možné sledovat ikonku značící doručení do Vánoc na prodejnu nebo na odběrné místo. To je jedno ze zásadních vodítek při rozhodování o koupi vánočního dárku na poslední chvíli.

Odborníci ale doporučují, jestli si chcete být jisti, že dárek do Vánoc na sto procent přijde, provést dvojité ověřování. Na prodejnu si zavolejte a ověřte si, zda skladové zásoby udávané na stránkách opravdu odpovídají skutečnosti.

V poslední době se také mění způsoby doručování. Počet výdejních míst roste a stoupá také počet firem, které svým zaměstnancům umožňují převzetí zboží v pracovní době. S blížícím se Štědrým dnem se také zvyšují prodeje u dobře hodnocených prodejců. 

Dle aktuálního průzkumu nechává nákup dárků na prosinec jen pětina žen, zatímco u mužů jsou to dvě pětiny. Hned 82 % dotázaných letos dárky vybírá a nakupuje v internetových obchodech a 71 % lidí plánuje využít k nákupu vánočních dárků cenové srovnávače. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama