Již o víkendu se sejdou kutilové z celého světa v Praze: Na co se můžete těšit?

Na workshopech si mohou návštěvníci vyrobit například svíticí náušnice / Maker Faire Prague
Druhý ročník festivalu Maker Faire Prague 2019 se koná již tento víkend v Průmyslovém paláci Výstaviště Praha. Půjde o oslavu novodobého kutilství, tvoření a vynalézání v rámci téměř 200 expozic, včetně kreativních workshopů.

O tom, že technologie nejsou jen doména mužů, se na festivalu přesvědčíme například díky úspěšným českým projektům Czechitasa wITches. S podporou americké ambasády se ale letos setkáme i se dvěma ženskými legendami světového rozměru.

V sobotu od 15 hodin vystoupí na hlavním pódiu Stefania Druga, výzkumnice a reformátorka v oblasti vzdělání, která pomohla založit globální komunitu pro vzdělávání makerů ve 40 zemích, včetně 10 zemí Afriky. 

Její přednáška „Hraní, bastlení a vynalézání s umělou inteligencí“ a následně workshop „Umělá inteligence pro rodiny“ se bude týkat platformy Cognimates, otevřené platformy pro vzdělávání v umělé inteligenci, který vytvořila na věhlasném pracovišti Media Lab univerzity MIT.

V neděli od 14 hodin pak vystoupí americká youtuberka Estefannie, programátorka a inženýrka z Houstonu v Texasu, která ráda staví přetechnizované stoje a při tom dokumentuje proces učení, prototypování, testování, chybování a tvoření na svém YouTube kanálu Estefannie Explains It All.

Bude vyprávět o své cestě makera a jak pro ni bylo důležité dělat chyby a rozbíjet věci, aby mohla stavět něco nového. Bude své posluchače ponoukat, aby vyšli ze své komfortní zóny, pustili se do vlastních projektů a nebáli se při tom dělat chyby.

Aktivity pro celou rodinu najdou návštěvníci festivalu Maker Faire Prague v podstatě u každého stánku. Navíc se mohou při procházení areálem těšit třeba na novou hru Maker Caching a hledat skryté poklady s pomocí elektronického festivalového odznaku.

Na workshopech si mohou návštěvníci vyrobit například svíticí náušnice, uchošťourové dělo, auto poháněné pastičkou na myši, kráčejícího robota nebo vlastní kožený pásek. Některé workshopy jsou však časově i kapacitně omezené a uskuteční se ve vyhrazených zónách. Proto je dobré návštěvu dobře naplánovat a předem se přihlásit prostřednictvím webových stránek festivalu. Festival se bude konat v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha v sobotu 22.6. a v neděli 23.6. od 10:00 do 18:00 hodin.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama