Reklama

Vizionář Elon Musk prozradil svých šest tajemství úspěchu: Poslechne ho 37 tisíc zaměstnanců Tesly?

 
Další 4 fotografie v galerii
Podle největšího současného vizionáře jsou porady většinou k ničemu / Tesla
Známý miliardář Elon Musk má poslední dobou poměrně našlapaný program. Nejenom, že vyvíjí Hyperloop, také má firmu na elektrická auta Tesla a společnost na lety do vesmíru SpaceX, a to ani nemluvíme o tunelovací firmě The Boring Company.

Nyní se objevil jeho "leaknutý" e-mail pro 37 tisíc zaměstnanců Tesly, v němž jim poslal šest tipů, jak zvýšit produktivitu na maximum.

1. Zbavte se dlouhých porad

Neustálá schůzování je mor velkých firem. A časem se to jen jen zhoršuje.

2. Vyhněte se příliš mnoha schůzím a meetingům

Nepořádejte pořád meetingy, s jedinou výjimkou – pokud jde opravdu o věc maximální urgentnosti. Jejich četnost by měla klesnout sama, když se věc vyřeší.

3. Opusťte mítink, když nic nepřinášíte

Odejít z meetingu nebo položit telefon hned jak zjistíte, že nepřinášíte nic nového. Není neslušné odejít, je neslušné mrhat cizím časem.

4. Nepoužívejte akronyma a žargon

Nepoužívejte akronyma a nesmyslná slova pro objekty, software nebo procesy. Obecně řečeno, vše, co vyžaduje další vysvětlení potlačuje komunikaci.

5. Vyhněte se šéfům, když je třeba

Komunikace by měla ve firmě běžet nejkratší možnou cestou, nikoliv skrze jednotlivé funkce.

6. Nenásledujte pravidla, ale logiku

Obecně, vždy berte selský rozum jako svého vůdce. Pokud je nějaké pravidlo ve firmě evidentně směšné v nějaké konkrétní situaci, jako třeba, že by z něj byl skvělý komiks pro Dilberta, tak to pravidlo nenásledujete.

No a co se u pana Muska aktuálně ještě "peče"? Nedávno odhalil veřejnosti, že v práci poslední dobou i spí přes noc, aby stihl produkci modelu Tesla 3. Jeho noční návštěvy mu umožňují převzít přímo dohled nad vyšší produkcí posledních aut řady Tesla, u nichž by rád zhruba v červnu již dosáhl produkce 6 tisíc kusů týdně. Produkci bylo nutné zvýšit, protože z Tesly je aktuálně firma, co jede 24/7/365 a chce se porvat se stále rostoucími prolukami.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat