Dejte si pozor na tuhle aplikaci! Může za pár minut úplně vybít baterii vašeho smartphonu

 
Další 3 fotografie v galerii
Aplikace YouTube jako energetický upír útočící na bezbranné iPhony / Pixabay
Uživatelé Apple a jeho iOS si posledních několik dnů intenzivně stěžují na sociálních sítích, že oficiální aplikace YouTube doslova "vysává" akumulátory jejich mobilních Apple zařízení, na kterých si pouští videa. Třeba na Twitteru jeden nešťastník podotknul, že ztratil 20 % stavu akumulátoru za pouhých 30 minut!

Společnost Google se ovšem k problému postavila rychle a čelem, když sdělila následující: „Zdravíme! Oceňujeme vaši zkušenost a aktivně na tom aktuálně pracujeme. Díky za vaši trpělivost."

Jak bylo naznačeno již v úvodu, problémy se týkají všech majitelů iPadů a iPhonů. Někteří mají za to, že to souvisí s updatem Apple iOS na verzi 11.1.x. Taktéž to ale samozřejmě může být chyba optimalizace samotné aplikace. Jestliže nechcete, abyste i vy byli obětí, musíte podobnou aplikaci hned ukončit v multitaskovém menu.

Zda jste i vy postiženi poznáte snadno – když zamíříte do nastavení telefonu (Settings), tak zde v sekci věnované baterii uvidíte, jak se to má s největším aktuálním "spalovačem" energie. Objevily se ovšem i názory, že za tím není YouTube, ale problém s vybíjením přetrvává i poté, co je aplikace YouTube ukončena.

Mimochodem, v rámci těchto "energetických" problémů s iOS 11 bylo v září jednou londýnskou bezpečnostní mobilní firmou zkontrolováno 50 tisíc iPhonů. A co zjistili? S operačním systémem iOS 11 trvalo vyprázdnit akumulátor ze 100 % na nulu 96 minut. Pod iOS 10 to celé trvalo 240 minut. Tehdy bylo odhaleno, že za tím stojí podle všeho aplikace iPhone Spotlight indexující příliš mnoho dat.

Navzdory tomu, že má Google jedny z nejlepších programátorů světa (minimálně disponuje prostředky na jejich najmutí), je řada jeho produktů velmi podivné kvality (a potažmo i logiky). I naše zkušenost s aplikací YouTube na Androidu je neveselá: navzdory přítomnosti drtivé většiny RAM neustále umisťuje video do „cache", která se ukládá na vnitřní eMMC disk a prakticky nonstop ho tak každý den přepisuje zbytečnými toky dat, která jsou vám bez internetu stejně k ničemu.

Skutečně toto nejde vypnout ani v nastavení – v době, kdy nabízí plnohodnotný a skutečně jen streamující přehrávač videa jakákoliv online webová služba, to je k naštvání. Navíc, když člověk uváží, že žijeme v době 10 Mb/s internetu v kdejaké vesničce, tak cache videa prostě kapku ztrácí smysl.

Mohlo by vás zajímat

Reklama