Srdcem moderního domácího kina je stále přehrávač: Co by měl dnes vlastně umět?

 
Další 3 fotografie v galerii
Technologie přehrávající Blue-ray disky nabízí špičkové zpracování obrazového záznamu / Sony
Kvalita každé sestavy domácího kina je odvislá od technické vyspělosti jednotlivých komponentů. Pokud budete mít horší televizi, přijímač nebo reproduktory, nikdy nebude výsledek dokonalý. Srdcem každého domácího kina je ovšem přehrávač.

K přehrávači jsou totiž připojeny všechny další komponenty a právě z přehrávače je vysílán zvuk i obraz. Na trhu je různých přehrávačů nepřeberné množství, vybrat si můžete ze dvou základních skupin: DVD přehrávače jsou levnější, přičemž zvládají přehrát filmy na DVD a samozřejmě hudbu.

Pokud ovšem požadujete výrazně lepší kvalitu obrazu, sáhněte po Blu-ray přehrávačích, technologie přehrávající Blue-ray disky nabízí totiž to nejlepší zpracování obrazového záznamu. Na trhu najdete i různá multimediální centra, jež přehrávají filmy pouze z USB nosičů.

Co by měl kvalitní přehrávač dnes umět, si názorně můžeme ukázat na novém Blu-ray přehrávači Sony UBP-X800, jenž patří v současnosti k nejuniverzálnějším a nejlepším přístrojům svého druhu na trhu. Tento 4K Ultra HD přehrávač Blu-ray disponuje například vyspělými zvukovými technologiemi Dolby Atmos a DTS:X. Vysoký dynamický rozsah (HDR), kterým je tento model vybaven, nabízí více obrazových detailů. Podpora nového barevného prostoru BT.2020 pak umožňuje přístup k širší paletě barev, než nabízí klasický televizní signál.

Technologie Dolby Atmos a DTS:X vám přinášejí realistický zvuk jako v kině. Technologie Atmos zachází se zvuky jako se samostatnými objekty. Pouští je mimo klasické kanály a umožňuje jim pohyb všude kolem vás, což vytváří dojem hluboce pohlcujícího zvuku.

Technologie DTS:X dokáže vytvořit neomezený počet zvukových objektů, které se v reálném čase přizpůsobují vašim reproduktorům a dodávají působivý efekt každému filmovému soundtracku.

Model Sony UBP-X800 nepřehrává ovšem jenom 4K UHD Blu-ray disky. Můžete díky němu sledovat, poslouchat a streamovat téměř cokoli, například formáty videa ve vysokém rozlišení či zvuku s vysokým rozlišením nebo celou řadu streamovacích služeb.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama