Dnes si vybere i ten nejnáročnější audiofil: pecky, špunty, oblouková nebo raději bezdrátová sluchátka?

 
Další 4 fotografie v galerii
Poslech limituje kvalita samotných sluchátek a také hlučnost prostředí / Pixabay
V současnosti nastává na trhu rozmach prodeje sluchátek s aktivním potlačením okolních zvuků. Obecně dle některých průzkumů porostou prodeje sluchátek v následujících letech ročně o více než 50 %. Ovšem podle čeho si ten správný model vlastně vybrat?

V loňském roce zažily masivní nástup bezdrátové modely, k čemuž nemalou měrou přispělo postupné odstraňování sluchátkového výstupu na některých smartphonech. Pokud sáhnete po bezdrátovém provedení, tak největší oprávněná kritika tohoto rozhodnutí je nutnost nabíjení.

Pokud posloucháte hudbu na cestě do práce a zpátky a také během dne, budete muset nabíjet víceméně denně. Kabelová sluchátka trpí naproti tomu jiným neduhem – zamotáváním kabelu a s tím související možností poškození.

Druhý pohled se týká kvality reprodukce. Pokud jste audiofil, pravděpodobně máte zarytou představu, že drátová sluchátka jsou lepší, protože u nich nevznikají ztráty způsobené vzdušným přenosem.

Největším limitujícím prvkem při poslechu jsou ovšem kvalita zvuku samotných sluchátek a dále hlučnost prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Technologie již dnes umožňují dosáhnout při bezdrátovém přenosu velmi kvalitního přenosu signálu, takže při mobilním použití nepoznáte zásadní rozdíl. Pokud se nemůžete rozhodnout, vyberte si bezdrátová sluchátka, která poskytují zároveň možnost připojení kabelem. Příkladem může být třeba povedený model Hi Res sluchátek Pioneer SE-MS7BT.

V letošním roce se hitem stanou pravděpodobně také velká sluchátka, těšit se můžete na více výrazných modelů různých barev a tvarů. Velká sluchátka dělíme na taková, která jsou pouze položená na uších (on ear) a na ty, která překrývají uši úplně (over ear). Ty samozřejmě v zimě i zahřejí.

Pokud jste se zatím s módou velkých sluchátek neztotožnili nebo posloucháte hudbu při sportování, jsou pro vás nejlepším řešením takzvané špunty, které doslova ucpou ucho silikonovou koncovkou. Ty seženete jak v kabelové, tak i bezdrátové variantě.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama