Tablet pro náročné: Dobře vybavený 10,8palcový model s 2K rozlišením displeje a až 11 hodinovou výdrží

 
Další 4 fotografie v galerii
O zvuk se u novinky postará legendární Harman Kardon Audio / Huawei
Huawei uvede na tuzemský trh již za pár týdnů velmi zajímavou novinku - tablet MediaPad M5, která se hned zařadí k tomu nejlepšímu, co si v této třídě můžete za cca deset tisíc korun pořídit.

Novinka na první pohled zaujme povedeným designem a především kvalitou poskytovaného obrazu, o který se postará Hi-Res 2K displej (s rozlišením 2560 × 1600 pixelů). 82% poměr velikosti displeje k celkové ploše vám navíc umožní užívat si širšího pohledu více než je běžné.

Poskytovaný obraz navíc šetří vaše oči: MediaPad M5 disponuje speciálním režimem redukující škodlivé modré světlo, takže lze tablet bez obav používat i delší dobu, například ke čtení. Displej novinky se také automaticky přizpůsobuje teplotě barev světla v okolním prostředí.

Ovšem i z hlediska poskytovaného zvuku novinka vůbec nezaostává za špičkou, spíše naopak: tato část tabletu je totiž vyladěna známou akustickou legendou Harman Kardon Audio, takže se dočkáte zvuku s více basy a menším zkreslením. O zvuk by se měly konkrétně postarat duální reproduktory s výkonnými zesilovači Smart-PA.

Tento Huawei zaujme ale ještě jednou vlastností, a tou je výdrž: úplné nabití tabletu zabere pouze cca dvě hodiny, podstatnější ovšem je, že si díky akumulátoru o kapacitě 5100 mAh a technologii pro úsporu energie můžete nechat nepřetržitě puštěné video (s rozlišením 1080p) celých 11 hodin.

O výkon tabletu se stará procesor Kirin 960 spolu s 4 GB RAM a 32 GB (případně u dražší verze 64 GB) flash pamětí, kterou můžete samozřejmě rozšířit použitím microSD karet. Ve výbavě u všech variant nechybí přední (max. rozlišení fotografie 8 Mpix), ani zadní fotoaparát (max. rozlišení fotografie 13 Mpix).

Model se bude prodávat ve dvou variantách: první se objeví na trhu 8,4palcový Huawei MediaPad M5 za 8.599 Kč (za 9.999 Kč s LTE), následovat bude větší 10,8palcový MediaPad M5 za 11.499 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama