Apple tvrdí, že příliš mnoho obličejů zruinovalo jeho demo s Face ID! Jde pouze o porodní bolesti?

 
Další 1 fotografie v galerii
Bude identifikace přes Face ID fungovat 100 %? / Apple
To, že všelijaké uváděcí akce nových produktů a služeb nejdou vždy podle plánu marketingového oddělení, to není nic nového a firmy to vědí dávno. Společnosti Apple se ovšem právě taková „bota“ minulý týden povedla, že vidět to Steve Jobs, patrně jej slyšíme řvát až k nám do ČR v rámci „zhodnocení úspěchu akce“…

Když současný šéf přes Apple OS Craig Federighi prezentoval demo nové funkce Face ID během výroční Apple akce v Cupertinu, věci nešly tak, jak si maloval. Když totiž zkusil Face ID na iPhone X, objevila se místo odemknutí obrazovky fráze: „Your passcode is required to enable Face ID“ (Musíte zadat své heslo pro zapnutí Face ID). Nato se Craig nervózně zasmál a přešel nenápadně na záložní iPhone X.

Někdo by si možná mohl v první chvíli myslet, že to byla chyba ve Face ID a funkce nefungovala, jak má. Situace byla ale úplně jiná – iPhone X fungoval až moc dobře. Zástupci společnosti Apple se totiž následně pokusili vysvětlit, že Face ID selhal na pódiu proto, jelikož před tím musel identifikovat ještě další obličeje kromě Craigova.

Nevypnou si uživatelé raději identifikaci pomocí Face ID, protože jim nebude vždy fungovat?

Asi jste možná slyšeli o tom, že se některé iPhony zamykají poté, co špatně identifikují nové/cizí otisky prstů? Apple si každopádně důkladně prošlo u zařízení *.log soubory a zjistila, že se přesně totéž stalo i zde: „Lidé operující se zařízením před ukázkou na pódiu, kteří ověřovali jeho funkci, si neuvědomili, že se je Face ID hned pokoušel také identifikovat. Takže mobil se zachoval tak, jak měl – uzamkl se a vyžadoval heslo.“

I když je to pro někoho jistě skvělá nová funkce, která koneckonců fungovala tak, jak měla, je zde jedno velké ALE. Tento typ identifikace evidentně není pro všechny. Nakonec, k čemu je nová funkce, která vás (klidně jen občas) zdržuje více, nežli ta stará? Pokud k tomu dochází, nezbude vám, nežli vše zkrátka vypnout a zapomenout, že existuje.

Dá se rovněž očekávat, že se podobné zádrhely budou objevovat stále častěji s tím, jak se bude rozšiřovat nasazení samostatné AI v kdejakém zařízení. Zde jde docela o hloupost (prestiž Apple), ale upřímně, trochu se děsíme představy, jak se bude chovat třeba takový moderní srdeční stimulátor zamknutý pokročilou AI, jenž vás chybně identifikovala (mikro-vzorek DNA si totiž nevzala z tukové buňky ve vaší v krvi, ale z cizího kousku tuku z kuřete, co jste snědli a plave okolo)…

Mohlo by vás zajímat

Reklama