Reklama

První bezzrcadlovka, která umí natáčet filmy ve 4K rozlišení, komunikuje přes Bluetooth i Wi-Fi

 
Další 4 fotografie v galerii
Při zaměřování scény určitě využijete otočný dotykový displej / Canon
Tzv. bezzrcadlovky patří na trhu digitálních fotoaparátů k nejzajímavějším modelům, protože nejsou tak drahé (a těžké) jako "pravé" zrcadlovky, zároveň toho umí nesrovnatelně více než běžné kompakty. To potvrzuje i novinka společnosti Canon - fotoaparát EOS M50.

Na novince na první pohled zaujme vybavení obrazovým procesorem DIGIC 8, který by měl zaručit poměrně vysokou kvalitu pořízených fotografií, zároveň díky dostatečnému poskytovanému výpočetnímu výkonu umožňuje v režimu videozáznamu pracovat i s rozlišením 4K.

Hlavním technologickým prvkem tohoto fotopřístroje je ovšem snímač CMOS typu APS-C s rozlišením 24,1 megapixelů a s citlivostí až ISO 25 600, který umožňuje kontinuální snímání rychlostí až 10 snímků za sekundu.

S modelem by se vám mělo podařit udělat rozmazanou fotografii jenom výjimečně, protože nechybí automatické zaostřování i se systémem AF s duálními pixely CMOS, nebo například automatická optimalizace jasu, digitální optimalizace vlastností objektivu či zajímavá praktická funkce vylepšování kresby v oblastech s vysokým jasem.

Fotografování a natáčení filmů je pohodlné i díky otočnému dotykovému displeji (úhlopříčka 7,5 centimetrů), který umožňuje ovládat automatické zaostřování dotykem i přetažením. A samozřejmě podporuje pořizování záběrů z různých úhlů.

Pokud u svého digitálního fotoaparátu vždy řešíte, jakým nejrychlejším způsobem z něho dostat pořízený materiál, tak v tom vás nový Canon asi nadchne - je totiž vybaven nejenom Wi-Fi, ale i technologií Bluetooth. EOS M50 proto snadno propojíte s tabletem nebo telefonem. Svůj smartphone tak můžete například využít k „probuzení“ fotoaparátu nebo ke vzdálenému snímání. 

Zajímavé je také to, že Canon EOS M50 je prvním fotoaparátem, který podporuje nový 14bitový souborový formát RAW CR3. Díky nové variantě C-RAW lze snímky ukládat do souborů v bezztrátovém formátu RAW, ovšem při nižších nárocích na kapacitu paměťové karty – oproti standardnímu RAW jsou snímky menší cca o 30 až 40 procent.

Základem každého kvalitního fotoaparátu je ovšem jeho optická část. Proto je pozitivní, že novinka je kompatibilní nejenom s objektivy řady EF-M, ale při použití adaptéru EF-EOS M si můžete vybrat hned z 80 objektivů EF a EF-S.

Model je již na tuzemském trhu v prodeji, a to v setu se základním objektivem typu EF-M 15–45 mm za 18.500 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat