Jak má vypadat dokonalá herní myš? Vyšší DPI není zdaleka všechno

 
Další 1 fotografie v galerii
Odezva mezi myší a počítačem je při vyšším DPI klíčová / Pixabay
Modelů herních myší najdete na našem trhu neuvěřitelné množství. Otázkou zůstává, která myš je více „gaming“, ale technické parametry mluví samy za sebe.

Začneme parametrem DPI neboli „dots per inch“, což je hodnota, která určuje, kolik bodů dokáže senzor myši snímat na jeden palec. Čím vyšší tato hodnota je, tím je myš citlivější a dokáže lépe rozpoznat povrch pod sebou.

Kurzor myši se pohybuje mnohem rychleji a celková dráha například při míření ve hrách je kratší. Obecně vzato, vyšší DPI je jednoznačně lepší. Myš je mnohem přesnější a nestávají se tak často různé záseky nebo nepřesnosti v pohybu.

Odezva mezi myší a počítačem je při vyšším DPI klíčová. Pollingrate se udává v hertzích a platí, že čím více jich myš má, tím je přenášený pohyb stabilnější a přesnější. Pollingrate se většinou pohybuje v rozmezí 500–1000 Hz. Samozřejmě lepší je vyšší hodnota. Trajektorie myši se v případě nižší frekvence musí dopočítávat softwarově, což občas působí chybné pohyby.

Důležitý je také design herní myši, přičemž úchop se dělí na tři typy. Prvním z nich je tzv. Palm grip, kdy je ruka plně položena na myši. Zápěstí je relaxované, a tak je možné pracovat s myší velmi dlouho. Na druhou stranu pohyb již není tak přesný, jako tomu je v případě Fingertip gripu, kdy je dlaň posunutá mírně dopředu a na myši spočívají pouze prsty. Přesnost je vysoká, ale tato poloha není dlouhodobě příliš snesitelná.

Třetí možností je Claw grip. Dlaň je položena na myši, ale prsty jsou pokrčené k dosažení lepší přesnosti pohybu. Všechny tyto úchopy jsou vysoce individuální. Nejpřirozenější je však Palm grip. Ať máte úchop jakýkoliv, měli byste si pořídit myš s ergonomickým designem. Při dlouhodobém používání myši, která člověku nesedí, se mohou vyskytnout dokonce i zdravotní problémy.

Mohlo by vás zajímat

Reklama