ThinkPad X1 Extreme: Nejvýkonnější pracovní notebook v historii je tenký a bytelný

 
Další 3 fotografie v galerii
Díky technologii Rapid Charge je možné získat 80 % kapacity baterie pro další práci už po jedné hodině nabíjení / Lenovo
Na našem trhu se objevila dvojice zajímavých notebooků se značkou Lenovo. Model ThinkPad X1 Extreme zaujme výkonem, ThinkPad P1 má zase 15,6palcový dotykový displej.

Kombinace hliníku, skelných a karbonových vláken použitých při výrobě šasi dodává notebooku ThinkPad X1 Extreme maximální odolnost před mechanickým poškozením. S nejnovějšími procesory Intel Core s podporou až Core i9, grafickou kartou NVIDIA GeForce 1050 Ti maxQ a 64 GB RAM zajistí prakticky vždy dostatečný výkon.

Uživatelé ocení velkou integrovanou baterii s výdrží až 15 hodin na jedno nabití. Díky technologii Rapid Charge je navíc možné získat 80 % kapacity baterie pro další práci už po jedné hodině nabíjení.

Důležitou součástí ThinkPad X1 Extreme jsou prvky pro zabezpečení dat. Ať už se jedná o dva rychlé M.2 SSD disky s možností zrcadlení, o čtečku otisků prstů, o čip dTPM 2.0, který pomáhá šifrovat vaše data, nebo fyzický kryt webkamery proti všem nezvaným hostům.

Druhá mobilní pracovní stanice Lenovo ThinkPad P1 je vybavena až osmou generací procesorů Intel Xeon a Intel Core s možností přetaktování až na 4,4 GHz. Výkon dále jistí 64 GB operační paměť a grafická karta NVIDIA Quadro P2000.

Vybavení tohoto modelu ale není na úkor velikosti a váhy – ThinkPad P1 váží pouhých 1,7 kg a jeho tloušťka nepřesahuje 18 milimetrů. ThinkPad P1 dále disponuje dotykovým 15,6palcovým IPS displejem s rozlišením až 4K, 100% pokrytím barevného gamutu Adobe a jasem až 400 nitů.

Obě pracovní stanice, jak ThinkPad P1, tak ThinkPad X1 Extreme, startují na ceně 65.000 Kč (bez DPH).

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama