Pavouk na skle smartphonu vás už strašit nemusí: Fólie jsou již minulostí, zkuste zakřivené sklo

 
Další 3 fotografie v galerii
Displej by měl pod sklem zůstat vždy nepoškozen / Pixabay
Smartphone je pro většinu lidí jednou z nejdůležitějších věcí, hned po klíčích od domu a peněžence. Strážíme ho jako jako oko v hlavě, přesto každému už někdy jeho mobilní miláček upadl na zem. Jak ho tedy chránit?

Známým řešením je ochranná fólie, jež dokáže spolehlivě ochránit displej před škrábanci, prachem nebo nečistotami, ovšem proti většímu poškození vám příliš nepomůže.

Zde vás zachrání zakřivené ochranné sklo. To totiž zakryje kompletně celou přední stranu telefonu. Díky tomu ho chrání před poškozením, škrábanci i prachem. Zároveň sklo splývá s tělem telefonu, tudíž není na první pohled poznat, že je vůbec nějaké sklo na telefonu nainstalováno. Proto je prostě lepší než běžné rovné ochranné sklo.

Pokud by došlo k opravdu velkému nárazu a sklo by prasklo, lze ho následně velmi lehce sloupnout. Displej by přitom měl zůstat nepoškozen.

Navíc se nemusíte obávat, že by displej mohl ztratit na své citlivosti. Současné technologie umožňují zachovat pocit z obrazovky stejný jako před aplikací skla.

To je způsobeno především speciální silikonovou vrstvou, která se jednoduše přilepí na displej. Při nasazování se nemusíte bát ani tvorby nepříjemných vzduchových kapslí.

Pořídit si ochranné sklo je uritě i ekonomicky výhodné, protože výměna rozbitého displeje vás může přijít až na několik tisíc korun. A zakřivená ochranná skla jsou v tomto směru asi tím nejspolehlivějším pomocníkem.

Mohlo by vás zajímat

Reklama