Venkovní kondenzační jednotky Panasonic optimalizují teplotu i kvalitu vzduchu v domácnosti

U novinky nechybí například snímač teploty vzduchu na výstupu z výměníku vnitřní jednotky / Panasonic
Nová řada Mini VRF ECOi LZ obsahuje pět kompaktních venkovních kondenzačních jednotek a širokou paletu připojitelných vnitřních jednotek VRF. Nové jednotky navíc disponují zabudovanými detektory úniku chladiva R32.

Řada LZ od společnosti Panasonic Heating & Cooling Solutions tedy využívá chladivo R32 nové generace, které účinněji přenáší energii a současně snižuje dopad na životní prostředí díky vyšším hodnotám SEER/SCOP.

Rozšířený provozní rozsah umožňuje provoz jednotek v režimu vytápění do -20 °C a provoz v režimu chlazení až do 52 °C. Nové venkovní jednotky mají výkon 22,4 kW a 28 kW a jsou extrémně tiché. Celá řada má zvýšený poměr výkonu až na 150 % ve srovnání s původní řadou Mini VRF s chladivem R410a.

Venkovní jednotky Mini VRF s chladivem R32 jsou tak ideální pro instalaci v novostavbách i pro rekonstrukce. Navíc kvůli možnosti instalovat vnitřní VRF jednotky v malých místnostech, společnost Panasonic vybavila novou řadu detektory úniku R32 a vestavěnou funkcí cirkulací vzduchu.

Mini VRF ECOi řady LZ s chladivem R32 si rovněž zachovává kvalitní komponenty a pozitivní vlastnosti předcházejících modelů: snímač teploty vzduchu na výstupu z výměníku vnitřní jednotky, tichý provoz s malým poklesem výkonu a invertorové kompresory Panasonic.
 
Technologie Nanoe X zlepšuje kvalitu vzduchu v místnosti a je součástí vnitřních jednotek řady MU2 a MF3, které jsou plně kompatibilní s novou řadou. Nanoe X generuje hydroxylové radikály obsažené ve vodě, čímž zvyšuje jejich efektivitu a prodlužuje jejich životnost (z necelé 1 sekundy ve volné přírodě na více než 600 sekund).

Hydroxylové radikály jsou molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky (např. vodíkem), kterých se zachytí. Díky této reakci mají radikály možnost potlačit množení škodlivin (např. bakterií, virů či plísní), rozkládat je a neutralizovat jejich nepříjemné účinky. Nanoe X může pracovat nezávisle na režimu vytápění a chlazení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, pokud je jednotka v provozním režimu „ventilátor“.

Mohlo by vás zajímat

Reklama