Nová řada monitorů Odyssey od Samsungu pro náročné uživatele

Odyssey Ark jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců (140 cm) a zakřivení 1000R / Samsung Electronics
Samsung Electronics představil své nejnovější herní monitory na veletrhu Gamescom 2022. Mezi vystavovanými novinkami najdeme zajímavý model Odyssey Ark i další monitory Odyssey G70B a G65B.

Model Odyssey Ark dle webu Samsungu jako první monitor na světě nabízí úhlopříčku 55 palců (140 cm) a zakřivení 1000R, mezi jeho další přednosti patří obnovovací frekvence 165 Hz, odezva 1ms response time (GtG) a nový režim Cockpit Mode.

Právě díky režimu Cockpit lze monitor na výškově nastavitelném stojanu (HAS) natáčet a naklápět. O obraz se stará technologie Samsung Quantum Matrix, využívající mini LED diod Quantum s vysokou hustotou. Novinkou v řadě Odyssey je 14bitové zpracování, která v kombinaci s poměrem kontrastu 1 000 000 : 1 znamená ideální zobrazení detailů v jasech i stínech. 

Kromě samotného hraní se monitor Odyssey Ark hodí pro zábavu všeho druhu – k jeho dalším přednostem patří například technologie Matte Display, záruka kvalitního obrazu bez odlesků, a zvuková technologie Sound Dome.

Technologie Matte Display chrání obrazovku proti odleskům i odrazům, takže uživatel může pracovat, sledovat filmy nebo hrát hry bez jakýchkoli rušivých vlivů. Zážitek pak umocňuje zvuk jako v kvalitním kině, o který se stará čtveřice reproduktorů v rozích monitoru a dvě basové membrány (woofery) uprostřed. Dohromady to znamená výkon 60 W s uspořádáním kanálů 2.2.2 a rozsahem už od 45 Hz. 

Do výbavy monitoru Odyssey Ark patří i další funkce, které jsou k hraní a zábavě na nejvyšší úrovni zapotřebí. Technologie Smart Hub umožňuje snadnou komunikaci s dalšími IoT zařízeními, takže na monitoru třeba nastavovat teplotu či vlhkost vzduchu v domácnosti pomocí aplikace SmartThings.

Díky jednoduchému Wi-Fi připojení pak monitor může sloužit jako plnohodnotný chytrý televizor s přístupem k oblíbeným streamingovým službám bez nutnosti stahování nebo přihlášení prostřednictvím služby Samsung TV Plus.

Kromě obnovovací frekvence 165 Hz a odezvy 1 ms (GtG) s technologií AMD FreeSync Premium Pro nabízí Odyssey Ark i přístup k univerzální herní platformě Samsung Gaming Hub, díky níž si hráči můžou vychutnávat oblíbené hry a objevovat nové zážitky, aniž by museli cokoli stahovat nebo ukládat. 

Další důležitou novinkou je ovladač Ark Dial na solární pohon. S ním lze snadno a jednoduše upravovat nejrůznější nastavení a spouštět další nástroje, které hraní usnadňují, mezi něž patří třeba Flex Move Screen, Multi View, rychlá nastavení Quick Settings či Game Bar. Ovladač se běžně se nabíjí solární energií pomocí vestavěného panelu, lze ho ovšem dobít i běžným způsobem přes port USB-C.

Odyssey G70B a G65B: Chytré služby a herní parametry 

Na veletrhu Gamescom 2022 se představují i další herní monitory Odyssey G70B a G65B. Jako vůbec první modely v řadě Odyssey podporují jak chytrou platformu Samsung Smart Platform, tak i zmíněný systém Samsung Gaming Hub.

Oba nové monitory jsou vybaveny celou řadou chytrých funkcí, díky nimž je lze například využívat pro práci z domova. Dokážou se bezdrátově připojit k počítačům s Windows či Mac, umožňují využít technologie Samsung DeX, můžou zrcadlit displej mobilních zařízení, podporují funkci Apple AirPlay 2 a nabízejí přístup ke cloudovým službám Microsoft 365. Podobně jako model Odyssey Ark také umožňují přístup k obvyklým streamingovým platformám (Netflix, Amazon Prime apod.). 

Modely G70B i G65B nabízejí stejné IoT funkce jako Odyssey Ark, navíc jsou ovšem vybaveny mimořádně citlivým mikrofonem Far Field Voice, což umožňuje hlasové ovládání pomocí Bixby, Amazon Alexa či podobných systémů. Díky funkci Always On Voice můžou uživatelé monitor hlasem ovládat i ve vypnutém stavu.

Model G70B je k dispozici s úhlopříčkou 28 či 32 palců (71, resp. 82 cm), nabízí obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 1 ms (GtG). Mezi jeho další přednosti patří ultravysoké rozlišení UHD a plochý displej s technologií IPS. Hraní usnadňuje podpora technologií NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync Premium Pro.

Model G65B se vyrábí ve variantách s 27 a 32 palci (68 a 82 cm). Obnovovací frekvence dosahuje 240 Hz, odezva opět 1 ms (GtG). Na rozdíl od G70B je monitor s rozlišením QHD zakřivený s poloměrem 1000R. I zde se hráči můžou těšit na celou řadu výhod díky podpoře technologie FreeSync Premium Pro.

Zdroj: Samsung, Gamescom 2022

Mohlo by vás zajímat

Reklama